دسته بندی ها بندی

چگونه جذاب باشیم، 8 کاری که برای جذب باید بدانید!

همه‌ی ما آدم‌ها عاشق زیبایی و افراد جذاب و زیبا هستیم، چگونه جذاب بودن نیز در کنار تمام خواسته‌های ما انسان‌ها به گونه‌ای خودنمایی می‌کند، که دلمان می خواهد همه چیز تمام باشیم. رفتار درست، نوع صحبت کردن، ژست و نحوه‌ی ایستادن، همگی از فاکتورها و راههای جذب دیگران می‌باشد. برای اینکه بدانید چگونه در دیگران نفوذ داشته باشید، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

چگونه در دیگران نفوذ داشته باشیم؟

جذب کردن آدم‌های پیرامون شما بستگی به استراتژی رفتاری شما دارد. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که افرادی ناخوداگاه در ذهن شما نفوذ می‌کنند و هر آنچه می گویند، به نوعی باب میلتان است، این افراد نه مغرور هستند و نه معمولی، منتها به خوبی می‌دانند که چگونه با رفتار خودشان، روی شما نفوذ داشته باشند و به قول معروف جذبتان کنند. قانون اصلی جذابیت مودبانه صحبت کردن است. سعی کنید در هر شرایطی به خودتان مسلط باشید و اصیل و بی غل و غش با مخاطب خود تعامل برقرار نمایید.

چگونه جذاب باشیم، 8 کاری که برای جذب باید بدانید!

آراسته و با کلاس باشید!

خودتان را درگیر مدهای جورواجور نکنید، ولی باکلاس باشید. لازم است بدانید: آراستگی شما با آنچه در رفتارتان از خود نشان می دهید، حرف اول را در جذب کردن دیگران می زند. لباسی که برای پوشش خود انتخاب می‌کنید، باید به شما شخصیت بالاتری بدهد، نه اینکه شخصیت جدید و تازه ای را در شما بوجود آورد. لباس ها و زیورآلاتی را استفاده کنید که مناسب شما و در محدوده‌ی سنی شما باشد. در واقع شیک بودن به معنای باکلاس بودن است. از این رو تنها با کمی هوشمندانه رفتار کردن می توانید خوش لباس و شیک باشید و سنجیده لباس هایتان را انتخاب کنید.

چگونه جذاب باشیم، 8 کاری که برای جذب باید بدانید!

شمرده شمرده صحبت کنید!

کلام شما و لحن آن، مهمترین نکته بعد از خوش لباس بودن است. سعی کنید وقتی در یک جمع هستید، صدایتان ملایم و آرام باشد و تنها کسی نباشید که صدایتان از همه بلندتر باشد. شمرده شمرده حرف بزنید. آرام ولی قاطع. لازم است بدانید برای اینکه راه نفوذ قلب آدم‌ها را بدانید، بایستی بتوانید با نوع حرف زدنتان انها را جذب کنید. اگر در یک جمع شلوغ و پر سرو صدا هم که باشید، لحن و صدایتان را بالا نبرید و متین و ملایم صحبت کنید.

پشت سر دیگران حرف های بد نزنید!

یکی از ویژگی‌های بارز و دوستداشتنی افراد جذاب، سخن چینی نکردن است. آنها مدام به دنبال صحبت در مورد موضوعات مثبت و خوب هستند، به جای صحبت بر سر نقاظ ضعف آدم های اطراف، تنها از خوبی‌هایشان حرف می‌زنند. اگر می‌خواهید جذاب باشید، پشت سر دیگران حرف های خوب بزنید.

چگونه جذاب باشیم، 8 کاری که برای جذب باید بدانید!

زبان بدن را یاد بگیرید!

موثرترین راه جذاب بودن و نفوذ در آدم‌ها، اینست که بیاموزید، چگونه از زبان بدن استفاده کنید. سعی کنید در همه حال خوش ژست باشید، درست و صاف بایستید، نگاهتان به جلو باشد و دست‌هایتان را به هم قفل نکنید. جالب است بدانید: یکی از راههای جذب افراد، استفاده از حرکات دست و بدن است. سعی کنید در هنگام صحبت کردن، از دست هایتان بیشتر استفاده کنید، نگاهتان مستقیم به مخاطب باشد و گاهی هم تن صدایتان را بالاتر ببرید. اگر در طول چند دقیقه تنها با یک تن صدا و با یک میزان مشخص صحبت کنید، ممکن است مخاطب خوابش بیاید. از این رو بعد از چند دقیقه که صدایتان پایین است، کمی تن صدایتان را بالا ببرید تا تاثیرش را ببینید.

 چگونه جذاب باشیم، 8 کاری که برای جذب باید بدانید!

سعی کنید بیشتر شنونده باشید:

آدم‌ها گاهی بیشتر از اینکه بخواهند نصیحت بشنوند، دلشان می‌خواهد کسی باشد که به حرفهایشان گوش دهد. اگر می خواهید فردی جذاب باشید، اگر می‌خواهید آدم‌های پیرامونتان با شوق و اشتیاق به سمتتان بیایند، گوش دهید و گوش دهید! شنونده بودن را تمرین کنید، آنقدرها هم که فکر می‌کنید سخت نیست، در میان حرف‌هایش نپرید و اجازه دهید تمام چیزهایی که می‌خواهد را به شما بگوید. در هنگام گوش کردن، گاهی هم با حرکت سر، حرفهایش را تایید کنید تا با شما احساس صمیمت بیشتری کند و اطمینان داشته باشد که تمام حواس شما به اوست.

چگونه جذاب باشیم، 8 کاری که برای جذب باید بدانید!

لبخند بزنید!

لبخند زدن چهره‌ی شما را بشاش و زیبا نشان می دهد و تاثیر فوق العاده‌ای بر روی مخاطب می‌گذارد. سعی کنید هنگامیکه وارد یک محیطی می شوید، لبخند ملیحی بر لبانتان باشد و آن را حفظ کنید. با دیگران طوری رفتار کنید که دلتان می‌خواهد با شما رفتار کنند. مهربان باشید و با لبخند حرفهایتان را منتقل کنید.

چگونه جذاب باشیم، 8 کاری که برای جذب باید بدانید!مغرور و یا خود شیفته نباشید!

خودتان را مغرور نشان ندهید و تظاهر به دانایی هم نکنید. تواضع داشته باشید و سعی نکنید در تمامی مسائل، به نوعی ثابت کنید که همه چیز را می‌دانید. اگر چیزی را هم نمی‌دانید در موردش بحث نکنید و نخواهید از هر راهی ثابت به دانستن آن موضوع کنید. قاطعانه بگویید که اطلاعی در این زمینه ندارید. اینگونه روی شما حساب ویژه ای باز می کنند.

چگونه جذاب باشیم، 8 کاری که برای جذب باید بدانید!جسور باشید!

شجاع بودن، قاطعانه صحبت کردن و به موقع عمل کردن، باعث می‌شود که ادم‌های پیرامونتان دید دیگری به شما داشته باشند. به قول هایی که می دهید پایبند باشید و در زندگی متکی به خودتان باشید. تا به راحتی بتوانید در دیگران نفوذ داشته و جذاب به نظر برسید.

این را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

شاید از کد اچ تی ام ال HTML استفاده نماید : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>