دسته بندی ها بندی

چگونه در کنکور موفق شویم؟

قطعا مهمترین بخش پس از اتمام دوره ی متوسطه، روزهای پر استرس کنکور است. چگونه در کنکور موفق شوید و چگونه رتبه‌ی برتر را به خود اختصاص دهید، مستلزم درک مطالب و نحوه ی صحیح درس خواندن است. روش های یادگیری حرف اول را در درس خواندن می زند، از این رو برای اینکه بتوانید در کنکور موفق شوید و راههای موفق شدن در کنکور را بیاموزید با ما تا پایان این مطلب همراه باشید.

چگونه در کنکور موفق شویم؟

خودتان را کشف کنید!

لازم است برای موفق شدن در یادگیری، ابتدا تکلیفتان را با خودتان مشخص کنید. روانشناسی ذهنی می گوید، آدم‌ها برای انجام هر کاری خصوصا درمان چاقی و درس خواندن، ابتدا بایستی از لحاظ ذهنی آمادگی کامل داشته باشند، به عنوان مثال شما بایستی ذهنتان ارام و به دور از هر گونه تنشی باشد تا بتوانید با خیالی آسوده به یادگیری بپردازید. موفقیت در کنکور قبل از هر یادگیری، به خودتان بستگی دارد، به اینکه تا چه حد برای شروع آماده هستید، آیا از لحاظ روحی و جسمی در یک سطح ایده آلی قرار دارید؟ آیا خودتان را برای ساعتهای یادگیری آماده کرده اید و می توانید برای یک دوره از تمام روزمرگی‌ها و تفریحات خود کم کنید. اگر از نظر روانشناسی ذهنی کاملا آماده هستید، با ما همراه باشید تا روش های درست یادگیری برای موفقیت در کنکور را برایتان ارائه دهیم.

چگونه در کنکور موفق شویم؟

برنامه ریزی کنید:

برنامه ریزی برای کنکور، از مهمترین مراحل شروع است. اگر می خواهید جزو نفراتی باشید که رتبه‌ی زیر صد کنکور را به خود اختصاص می دهند، برای رسیدن به چنین لحظه‌ای، از همین ابتدا برنامه ریزی کنید. تعداد کتاب ها و تعداد جزوه هایی که خواندن آنها برای کنکور لازم است را مشخص کنید، زمانتان را چک کنید و بر طبق زمانی که دارید برای تک تک درس هایتان یک برنامه ی جامع و کامل بچینید.

چگونه در کنکور موفق شویم؟

زمانبندی را در اولویت قرار دهید!

زمانبندی برای کنکور همانند برنامه ریزی مهم است و نقش بسزایی در موفقیت شما دارد. زمان کنکور و اینکه چقدر زمان تا آن روز باقی مانده است را مشخص کنید. کتاب ها را بررسی و مدت زمانی که  برای خواندن هر کدام از آنها نیاز دارید را تعیین کنید. اینگونه هر یک از درس هایتان را می توانید به درستی و در زمان تعیین شده به اتمام برسانید.

چگونه در کنکور موفق شویم؟

سبک درس خواندن خود را بدانید!

روش های یادگیری برای موفقیت در کنکور، با سبک یادگیری شما ارتباط تنگاتنگی دارد. اگر از آن دسته افرادی هستید که باید در یک محیط آرام و به دور از هر گونه سر و صدایی به یادگیری بپردازید، می توانید از کتابخانه بهره مند شوید و هر چه زودتر خودتان را برای ثبت نام در کتابخانه آماده کنید. اگر فردی هستید که باید حتما در اتاق خودتان درس بخوانید، بنابراین با مرتب کردن اتاقتان، محیط مناسبی را برای خود آماده نمایید. لازم است بدانید: محیط درس خواندن از اهمیت بسزایی در موفقیت شما برخوردار است. از این رو در انتخاب این محیط هوشمندانه اقدام کنید.

چگونه در کنکور موفق شویم؟

یاداشت برداری کنید:

فرقی نمی کند از آن دسته افرادی باشید که یا دیداری به یادگیری می پردازند و یا شنیداری! در هر دو صورت یادداشت برداری یکی از نکات مهم در یادگیری است و می تواند شما را به موفقیت برساند. در هنگام خواندن مطالب سعی کنید از آن نکاتی که مهم هستند و فکر می کنید یادتان می رود یادداشت بردارید. یکی از مزیت های اینکار اینست که شما می توانید تنها با مرور هر یک از آن یادداشت ها کل متنی که خوانده ای را برای خود تکرار کنید.

چگونه در کنکور موفق شویم؟تمرین تمرین تمرین!

برای حل مسائل مهم ریاضی، فیزیک و شیمی و هر یک از آن درس هایی که نیازمند تمرین است، خودتان را متعهد کنید که تا زمانیکه آن مطلب و مسئله را یاد نگرفته اید، سراغ مطلب دیگری نروید. تمرین کردن مهمترین بخش از یادگیری صحیح است.

با گروهی از دوستانتان به یادگیری بپردازید!

روش ها و عادات جدید درس خواندن را به ویژگی های خود اضافه کنید. همیشه منتظر اساتید و کلاس درس ماندن جالب نیست و شما را متکی به یک منبع کوچک می کند. گروهی از دوستانتان را انتخاب کنید که سبک درس خواندن آنها با سبک شما هماهنگی دارد. اینگونه می توانید در ساعت هایی خارج از محیط کلاس، برای خود یک کلاس جالب درسی تشکیل دهید. یکی از مزیت های جالب و فوق العاده تاثیرگذار درس خواندن گروهی اینست که برای حل یک مسئله ای که چیزی از آن نمی دانید نیازی به ساعت ها سر و کله زدن ندارید و می توانید از کسی که آن را خوب درک کرده است روش های جدیدی را یاد بگیرید که به دردتان بخورد.

چگونه در کنکور موفق شویم؟

با حس و حال خوب درس بخوانید!

تحقیقات نشان داده است، افرادی که با شادی و حس و حال خوب درس می خوانند، مطالب را بهتر و راحتتر یاد می‌گیرند تا کسانی که با یک روحیه‌ی خسته به یادگیری می پردازند. سعی کنید در زمان‌هایی که می خواهید درس بخوانید با انرژی و با انگیزه شروع کنید تا همیشه آن مطلب با همان حس و حال در خاطرتان باقی بماند.

این را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

شاید از کد اچ تی ام ال HTML استفاده نماید : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>