دسته بندی ها بندی

چگونه با انگیزه باشیم؟راههایی که لازم است بدانید

هنگامیکه بتوانیم به شکست ها و نبردهای زندگی لبخند بزنیم و به مسیر ادامه دهیم، نه تنها سخت و دشوار است، بلکه به انگیزه ای قوی و اراده ای مستحکم نیاز دارد. رسیدن به موفقیت و اهدافی که در ذهنمان است، فقط و فقط با تلاش و پشتکار خودمان می تواند روی سکوی مقصد بنشیند و در این راه تنها چیزی که می تواند در تمام طول مسیر همه جوره هوایتان را داشته باشد انگیزه است! انگیزه مهمترین و اصلی ترین عامل برای رسیدن به هر چیزی است که در رویاهایتان می بینید. اگر می خواهید با انگیزه باشید ولی نمی دانید چگونه؟! تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

چطور با انگیزه باشیم؟ راههایی که باید بدانید

گذشته ی خود را رها کنید!

گذشته ی شما هر چه که بوده خیلی وقت است که تمام شده است. اگر بخواهید فقط در گذشته بمانید، نه از حالتان چیزی گیرتان می آید و نه می توانید آینده ی خود را بسازید. مهم نیست چه اتفاقی در گذشته برای شما افتاده و چه تاثیری بر پیشرفت شما گذاشته است. مهم نیست اکنون در چه وضعیتی به سر می برید و چقدر از دیگران عقب هستید. آنچه می تواند آینده ی شما را رقم بزند تغییر افکار شماست. هنگامیکه بتوانید افکارتان را در کنترل خودتان درآورید و به صورت هوشمندانه از آن استفاده کنید، به راحتی می توانید همه چیز را به نفع خودتان ورق بزنید.

چطور با انگیزه باشیم؟ راههایی که باید بدانید

چیزهایی که کنترل آنها در دست شما نیست رها کنید!

اشتباه ما آدم ها به آنجا بر میگردد که درست در زمانی که می خواهیم ستون های زندگی خود را پایه ریزی کنیم، به اتفاقاتی که از کنترل ما خارج هستند، بیش از حد اهمیت می دهیم. یکی از قانون های زندگی نادیده گرفتن جریاناتی است که می خواهند مانع از رسیدن شما به مقصدهایتان شود. اگر حاشیه های زندگی شما خیلی زیاد باشند، نه تنها نمی توانید به مسیر ادامه دهید، بلکه مدام با خودتان درگیر خواهید بود و راه درست را گم می کنید. لازم است بدانید: تنها به اتفاق هایی که می توانند برایتان هدفمند باشند و به شما کمک کنند، اهمیت دهید.

چطور با انگیزه باشیم؟ راههایی که باید بدانید

گله و شکایت را کنار بگذارید!

شکایت کردن و نالیدن همیشه کار را بدتر می کنند، اینکه مدام ذهنتان را از حرف های ناامید کننده و گله پر کنید، فقط انرژی های منفی کائنات را به شما نزدیک می کند و کاری را از پیش نخواهید برد. وقتتان را بیهوده با نالیدن هدر ندهید و از همین حالا دست به کار شوید، برنامه ریزی کنید و برای اهداف خود، زمان تعیین کنید. همیشه یک راهی برای بهتر شدن اوضاع وجود دارد، بهتر است به دنبال راه حل باشید.

چطور با انگیزه باشیم؟ راههایی که باید بدانید

فقط به موفقیت فکر کنید!

از قدیم و ندیم گفته اند، آدم ها به جایی می روند که افکارشان درآنجا ایستاده است. موفقیت، موفقیت می آورد، تفکر بهتر هم زندگی بهتر! گاهی اوقات لازم است برای تغییرات بزرگ زندگی نگرش خودتان را تغییر دهید. هیچ چیزی آنقدرها سخت نیست که شما فکر می کنید. بنابراین ذهنیت خودتان را بر روی موفقیت بگذارید و به دنبال راههایی باشید که می دانید می تواند به شما کمک کند.

چطور با انگیزه باشیم؟ راههایی که باید بدانید

روی خودتان تمرکز کنید!

روی خود خودتان تمرکز کنید، نه روی لباس ها و داشته هایتان. اگر بتوانید فردی مصمم و با اقتدار باشید و برای دیگران حکم یک الگو را پیدا کنید، آنگاه می توانید موفقیت های بزرگی را در آغوش بگیرید. آدم ها ذاتا زیبایی طلب هستند و آدم هایی که به موفقیت می رسند را دوست دارند، از این رو به جای تلاش برای درست کردن ظاهر خود، بر روی خودتان تمرکز کنید و کسی شوید که دوست دارید در عالم واقعی باشید!

چطور با انگیزه باشیم؟ راههایی که باید بدانید

تصویر شفافی از آنچه می خواهید، در ذهن داشته باشید!

هدف هایتان را مشخص کنید و به آن چیزی که می خواهید برسید، یک تصویر واقعی و شفاف از آن را در ذهن خود تصویر سازی کنید. جالب است بدانید هنگامیکه شما به مدت 20 ثانیه به چیزی که میخواهید، فکر کنید و تصویر واضحی از آن را در ذهن داشته باشید، کائنات نیز متوجه شما می شوند.

چطور با انگیزه باشیم؟ راههایی که باید بدانید

باور داشته باشید که به هدفتان می رسید!

خودتان و رویاهایتان را باور داشته باشید. با انگیزه رفتار کنید و هر روز این انگیزه را بیشتر کنید. ایمان داشتن به رویاهایتان می تواند تاثیر فوق العاده ای در واقعی شدن آنها داشته باشد.

چطور با انگیزه باشیم؟ راههایی که باید بدانید

هرگز تسلیم نشوید!

وقتی اهدافتان بزرگ باشد، ریسک ها و فراز و نشیب های زیادی در مسیر شما نمایان می شوند. تسلیم هیچ چیزی نشوید و تا انتها صبور باشید. انگیزه خود را در چنین مواقعی بیشتر کنید و به این فکر کنید که نیمی از راه را آمده اید و جا زدن جایز نیست!

چطور با انگیزه باشیم؟ راههایی که باید بدانید

احتمالات منفی را با احتمالات مثبت عوض کنید!

نگرش مثبت داشته باشید. مثبت اندیشی یکی از اصلی ترین نکات برای داشتن انگیزه است. درست در مواقعی که مسیرها در حال تغییر هستند، افکار منفی و احتمالات نادرست به گونه ای ناگهانی در مقابلتان ظاهر می شود درحالیکه می توانید به راحتی آنها را با افکار درست جابه جا کنید. به نیمه پر لیوان فکر کنید و آینده ی روشنی را برای خود تصور کنید.

این را به اشتراک بگذارید: