دسته بندی ها بندی

نکات مهم در دکوراسیون اتاق نشیمن که باید بدانید

اتاق نشیمن جایی است که مهمترین فضا در هر منزلی به شمار می‌آید و همه‌ی اعضای خانواده در بیشتر ساعاتی که در منزل هستند، در این بخش از خانه دور هم جمع می شوند و وقت آزاد خود را در آن می‌گذرانند، تلویزیون تماشا می کنند و با هم گپ می‌زنند. از این رو دکوراسیون اتاق نشیمن یکی از با اهمیت‌ترین موضوعاتی است که می توانید با رعایت چند نکته ساده، بهترین دکوراسیون را برای منزل خود داشته باشید. راههای متفاوتی برای دکور کردن منزل وجود دارد که ما در این مقاله می خواهیم آن دسته از نکات جالب و تاثیرگذار در دکوراسیون را به شما مخاطبان عزیز و محترم ارائه دهیم. با ما همراه باشید تا بتوانید دکوراتیو منزل خود باشید.

نکات مهم در دکوراسیون اتاق نشیمن که باید بدانید

انتخاب کاغذ دیواری مناسب:

رنگ دیوارها تاثیر مستقیمی در دید مخاطب دارد، انتخاب کاغذ دیواری مناسب هم یکی از مهمترین آیتم‌ها در دکوراسیون اتاق نشیمن محسوب می شود، منتها متراژ منزل و بزرگی و کوچکی فضا اولین چیزی است که تمامی انتخاب های شما برای دکور کردن منزل به آن بستگی دارد، به عنوان مثال: اگر فضای اتاق نشیمن شما بزرگ است، می‌توانید از رنگ‌های ملایم برای کاغذ دیواری استفاده کنید و یا سبک انگلیسی به خانه خود ببخشید و از کاغذ دیواری های گلدار برای بخشی از دیوارها استفاده کنید. فضای بزرگ محدویتی در انتخاب رنگ ها نخواهد داشت، در عوض فضای کوچک نیاز دارد که در رنگ‌ها محتاط تر عمل کنید، برای فضاهای کوچک حتما بایستی از رنگ‌های روشن استفاده کنید تا کمی حال و هوای منزل را عوض کند و فضا را بزرگتر نشان دهد.

نکات مهم در دکوراسیون اتاق نشیمن که باید بدانید

کف اتاق نشیمن:

کف اتاق نشیمن همانند کاغذ دیواری، به متراژ فضای منزل شما بستگی دارد. رنگ‌های روشن همانقدر که فضا را دل انگیز و بزرگتر نشان می‌دهد، به همانقدر هم کوچکی فضا را می پوشاند و محیطی گرم و دوستداشتنی ایجاد می کند.

نکات مهم در دکوراسیون اتاق نشیمن که باید بدانید

هماهنگی مبلمان با رنگ کف و دیوار:

قبل از هر چیزی باید بدانید: دلتان می‌خواهد دکوراسیون منزل شما از چه سبکی باشد، سبک کلاسیک را ترجیح می‌دهید و یا مدرن پسند هستید، انتخاب مبلمان و هماهنگی رنگ آن با رنگ دیوار و کف، از آپشن‌های یک دیزاین تخصصی است. از مبلمان راحت و کم حجم خریداری کنید تا تمام فضای نشیمن را پر نکند، سعی کنید در کنار هر مبلی چیزی در حدود  50 سانتی متر فضا برای رفت و آمد داشته باشید. همچنین در انتخاب جنس مبل هم دقت کنید، چرا که خرید مبل با جنس مقاوم می‌تواند تا یک دوره مشخص شما را از خرید مجدد مبل آسوده کند.

نکات مهم در دکوراسیون اتاق نشیمن که باید بدانید

جایی از خانه را برای گیاهان سبز باز کنید!

گیاهان سبز نه تنها باعث شادابی و سر زندگی اعضای خانواده می‌شوند، بلکه گرمای خاصی را به اتاق نشیمن می‌دهند. گیاهانی را برای نشیمن انتخاب کنید که با نور منزل شما در هماهنگی باشند، به عنوان مثال گیاهان سبز به مراتب نور کمتری نیاز دارند و اگر نشیمن شما نور کافی ندارد، می توانید از این گیاهان در جاهایی که نور در آنجا منعکس می شود استفاده نمایید.

نکات مهم در دکوراسیون اتاق نشیمن که باید بدانید

انتخاب لوازم مناسب و جذاب در دکوراسیون:

انتخاب لوازم درست و مناسب باعث می‌شود فضای نشیمن شما کوچک و محصور به نظر نرسد و در عوض روشن، شفاف و ایده‌ال باشد. از این رو انتخاب کوچکترین لوازم می‌تواند در دکوراسیون نشیمن، نقش مهمی داشته باشد. اگر فضای خانه‌ی شما شلوغ است، پیشنهاد می کنیم از مبلمان و سایر لوازمی که استفاده می‌کنید ساده و تک طرح باشد، اما اگر فضای خانه شما بزرگ و دلباز است، بهترین راه برای یک دیزاین عالی، استفاده از لوازم طرح دار است. استفاده از لوازم چوبی با رنگ های خاص و متفاوت یک دکور شیک و بی‌همتا را به منزل شما می بخشد که در همان نگاه اول نظر هر بیننده‌ای را به خود جلب می کند. سبک هایتان را از قبل مشخص کنید و مطابق با همان دکور کنید.

نکات مهم در دکوراسیون اتاق نشیمن که باید بدانید

تابلوهای گرافیکی را روی دیوارها قرار دهید!

هیچ چیزی به اندازه وجود تابلوهای گرافیکی روی دیوار، گرمی و جذابیت را به نشیمن نمی بخشد. حضور تابلوهای گرافیکی یک ایده‌ی جالب برای دیزاین منزل است. می‌توانید خلاقیت به خرج دهید و تابلوهایی را انتخاب کنید که سبک خاصی را نشان می‌دهند. جالب است بدانید: تابلوهای بزرگ نقاشی هم یک ایده‌ی جالب و بی همتا برای خلق یک دکوراسیون خاص است.

ساعت دیواری و یا ساعت ایستاده!؟

ساعت دیواری و یا ساعت ایستاده یک نمای خاص و رویایی به نشیمن می‌بخشد. منتها انتخاب هر یک از این ساعت‌ها به فضای شما بستگی دارد. اگر فضای کوچکی دارید، ساعت دیواری مناسب است و می توانید یک ساعت دیواری طرح چوب و کلاسیک خریداری کنید، ولی اگر با فضای بزرگی مواجه هستید، یک ساعت دیواری ایستاده می‌تواند یک گزینه‌ی ایده آل برای دکوراسیون شما باشد.

نکات مهم در دکوراسیون اتاق نشیمن که باید بدانید

نتیجه گیری:

اتاق نشیمن می‌تواند با رعایت یکسری موارد، به بهترین فضا تبدیل شود. همیشه ولخرجی و خریدهای گرانقیمت عامل اصلی داشتن یک دکوراسیون شیک و کم نظیر نیست، کمی خلاقیت و وقت صرف کردن می تواند فضای ایده‌آلی را به شما ببخشد. رنگ‌ها و استفاده از المان‌های کاربردی و مناسب در دکوراسیون حرف اول و آخر را می زند. سعی کنید با رعایت این المان ها خالق بهترین دکوراسیون منزل خود باشید.

 

این را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

شاید از کد اچ تی ام ال HTML استفاده نماید : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>